Important BackPlay Kuralları 2.0 (Türkçe)

Status
Not open for further replies.

Addy

Friend
Friend
Jul 11, 2019
192
46
83
NB , Canada
BACKPLAY KURALLARI 2.0

Backplay Logo 2.png
GENEL KURALLAR

Yetkililere saygı gösterin
Yetkililer tarafından alınan kararlar kesindir, bu nedenle onlarla tartışmayınız. Yetkililere ileri geri konuşmak cezaya neden olabilir. Bir Moderatörün yetkilerini kötüye kullandığı, özelliklerini kötüye kullandığı veya haksız kararlar aldığı tespit ederseniz, kanıt toplayabilir ve senior moderatörler ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer bu durum senior modertörler ile ilgiliyse adminlere başvurun. Bir admin ile ilgili ise özel olarak kurucuyla iletişime geçin.

Yetkililere ileri geri konuşmak hiçbir şekilde izin verilmez
Lütfen yetkililerin sunucuya yardım etmek için boş zamanlarını feda ettiğini unutmayın, bu nedenle onlara karşı saygılı olmanızı bekliyoruz. Yetkililer, renkli isimleriyle tanınabilir:
Moderatörler, Senior Moderatörler, Adminler ve Kurucu.


Diğer sunucuların veya toplulukların reklamını yapmayın
Kasıtlı olsun ya da olmasın, diğer Minecraft sunucuların IP'lerini, web sitelerini, Discord sunucularını veya BackPlay dışındaki herhangi bir şeyin reklamını yapmak yasaktır.

Her kanalda reklam yapmayın
YouTube veya Twitch içeriğinizi lobi başına bir kez aşırı spam yapmadan paylaşabilirsiniz. Aynı içeriği aynı sunucu veya lobide bir kereden fazla tanıtıyorsanız, cezayla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Spam veya aşırı büyük harf kullamayın
Spam genellikle sohbeti kirletir ve oyunu daha az keyifli hale getirir.Aynı mesajı 3 kez gönderirseniz veya herhangi bir çöp mesaj gönderirseniz (klavyede her tuşa basmak ve rastgele harfler göndermek, flood yapmak) spam olarak kabul edilir. Büyük harfler kullanarak fazla mesaj göndermek de yasaktır.

İnsanları kışkırtmayın
SKüfür sadece birine yönelik değilse izin verilir ancak tehdit veya saygısızlık olursa ceza ile sonuçlanacaktır. Çelişkili tartışmalar tolere edilmez.

Kitlesel kampanyalar veya gösteriler yapmayın
Toplu mesajlar veya topluluğun tarafsızlığına ve politikasına karşı girişimde bulunulursa yani #Demote[Staff], #Unban[Member] veya #GiveAdminto[Member] gibi toplu etiketler yazılırsa cezaya neden olur.

Uygunsuz içerik yasaktır
Uygunsuz içerik çoğunlukla yetişkin içerik anlamına gelir ve bizim toplumumuzda buna müsamaha gösterilmez. Uygunsuz bağlantılar (link) göndermek de yasaktır. Sohbeti temiz tutmaya çalışın.

İnsanları yanıltmayın
Avantaj elde etmek için başkalarını trollemeyin. Aşağıdaki listede kaçınmanız gerekenler bulunmaktadır:

 • Oyuncuları oyundan çıkarsan ödül kazanacaksın diye yanıltmayın. (örnek: rütbeler, elmaslar, puanlar, vb.)
 • Yetkili olmadığınız halde yetkili gibi davranmak yasaktır
 • Oyun içi, discord veya forumlar olsun izin verilmeyen herhangi bir client'i kullandığınızı asla iddia etmeyin, doğru olup olmadığı önemli değildir.
Uygun davranın ve ayrımcılık yapmayın
Unutmayın, hepimiz insanız ve farklı olabilsek de, sunucularımızdaki her bir kullanıcıya karşı saygılı olmanızı istiyoruz. Aşağıdaki durumlar için cezalar ağırdır:

 • Saygısızlık yapmayın
 • Irkçılık yapmayın
 • Cinsiyetçilik yapmayın
 • Yaş ayrımcılığı yapmayın
 • Homofobilik yapmayın
 • Engelliler hakkında yorum yapmayın
 • Din, cinsiyet, inanç, siyasi görüş veya kişisel statü ayrımcılığı yapmayın
Burada yer almasa bile eğer farklı bir şekilde başkalarını rahatsız ederseniz aynı şekilde ağır cezaya tabii tutulacaksınız.

Alternatif hesaplar kullanmayın
Sadece aşağıdaki durumlardan biri için alternatif hesap kullanırsanız yasaktır:

 • Cezadan kaçmak. Herhangi bir platformumuza erişimi kısıtlandıysanız, geçici veya kalıcı bir ceza olsa da, aktif cezayı atlamak için alternatif bir hesap kullanmanız yasaktır. Ceza alırken alternatif bir hesap kullanma girişimi, BackPlay'den kalıcı olarak kaldırılmanıza neden olacaktır
 • İstatistikler artırılması. İstatistiklerinizi artırmak için alternatif bir hesap kullanırsanız, oyun içi veya forumlarımızda olsun, tüm hesaplarda BackPlay’den ceza alacaktır. Hile olan birisi ile takım olmak da istatisliklerin arttırılmasına girer.

Uygunsuz kullanıcı adı kullanmayın
Ofansif veya uygunsuz kullanıcı isimlerine izin verilmez. Ofansif derken kast edilen:

 • Aşağılayıcı veya küfürlü dil içeren kullanıcı isimleri
 • Herhangi bir din mensuplarını rahatsız edebilecek kullanıcı isimleri
 • Herhangi bir ırk mensuplarını rahatsız edebilecek kullanıcı isimleri
 • Herhangi bir cinsiyeti rahatsız edebilecek kullanıcı isimleri
 • Sunucuda uygunsuz bulunan diğer herhangi kullanıcı isimleri (liste yukarıda)
 • Taklit isimler. Eğer ismin sunucudaki ünlü bir oyuncunun veya bir yetkilinin kullanıcı adına benziyor, ve sen bunu avantaj olarak kullanıp diğer oyuncuları yanlış yönlendiriyor isen, ceza ile yüzleşirsin.

Satış, takas veya dolandırıcılık yapmayın
Eşya satışı, fiziksel veya sanal, satın almak veya ödünç almak yasaktır. Eğer alışverişte bulunmak istiyorsanız, sunucu dışında yapmalısınız. Eğer sunucuda takas yaparken fark edilirseniz, eşyalarınıza paha biçerken, vb., ceza ile yüzleşirsiniz. Ayrıca yaptığınız takas veya satın alımlardan sunucumuz sorumlu değildir.

DDoS, zarar veya intihara teşvik etmeyin
DDoS, kişiye zarar verme veya intihara teşvik etme girişimleri kesinlikle sunucuda yasaktır ve bu kurala uymayan kullanıcılar derhal cezalandırılır, şaka amaçlı olup olmaması önemli değildir.

Kişisel bilgi paylaşmayın
Başka bir kullanıcının IP adresinin, isim, ülke, şehir, telefon numarası vb. kendisinden habersiz paylaşılmasına kesinlikle müsamaha gösterilmez ve ciddi ceza uygulanır.

Başka kullanıcıların kişisel sorunlarına dahil olmayın
Bir yetkili ve kullanıcı arasında herhangi bir mesele tartışılıyorsa, dahil olmayın veya geri bildirimde bulunmayın. Doğal kalın. Özellikle ceza itirazları, moderatör başvuruları, tartışmalar veya diğer kişisel sorunlar.

Drama başlatmayın, dahil olmayın
Yetkililer olarak sunucuyu herkes için oynanabilir ve eğlenceli kılmak için büyük uğraş gösteriyoruz. Hepinizin eğlenmesini bekliyoruz, fakat, bir oyuncunun drama başlattığı tespit edildiğinde (topluluğumuzu kötü gösterir ve sunucuya ilginin azalmasına sebep olur) ceza ile yüzleşir.

Bu kurallar içinde açık arayıp faydalanmaya çalışmayın
Yetkililer bu durumlarda cezalandırma yetkisine sahiptir. Ceza derhal uygulanır, Eğer bu cezalandırmaları atlatma girişiminde bulunursanız ek cezalandırmalar uygulanabilir.

MINECRAFT SUNUCU KURALLARI


Bütün genel kurallar geçerlidir
Yukarıda bulunan genel kurallar Minecraft sunucularımızda aynen geçerlidir.(eu.backplay.net-na.backplay.net)

Size haksız olarak avantaj veren programların hepsi yasaktır
Bunları kullanmak size diğer oyunculara karşı haksız bir avantaj verir, bu sebeple yasaktır.

Ping spoof kullanmak yasak
Bunu kullanmak diğer oyunculara karşı size haksız bir avantaj verir, bu yüzden tamamen yasaktır.

Oyuncuları hile ile suçlamak
Bir kişiyi hile kullanmaktan, makro kullanmak veya yasak olan herhangi bir şeyden suçlamak yasaktır. Onları suçlamak yerine yetkili ekibine bildirin.

Modlu client'ler yasak
Aşağıda belirtilen modlar dışında modlar kullanmak, sizi tehlikeye sokacaktır.

 • FPS arttırma modları (ör: Optifine)
 • Shaders veya diğer estetik modlar
 • HUD modları
İzin verilen bütün modlar bu iletinin üstünde yazmaktadır

Başkalarını gereğinden fazla takip etmek(target,focuslanmak) yasaktır
Birisini gereğinden fazla takip etmek(targetlanmak), kovalanan oyuncunun oyundan daha zevk almasına sebep olur. Eğer belirli bir oyuncuya sürekli olarak targetlanıyorsanız, oyuncu VIP olsada, yetkili olsada veya normal bir oyuncu olsada, bir cezalandırma ile karşı karşıya kalacaksınız.

Rahatsız edici pelerinler ve skinler yasaktır
Uygunsuz Minecraft skin ya da Optifine pelerini kullanımı kesinlikle yasaktır. Aşşağıdaki liste kullanmanız yasak olan tür skinlerin/capelerin listesidir;

 • Müstehcen skinler veya pelerinler (Erkek cinsel organı,kadın göğsü, vb.)
 • Nazi skinleri (Adolf hitler, swastika sembolü, vb.)
 • Komünist ciltleri (Joseph Stalin, Hammer and Sickle, Vladimir Lenin skins, vb.)
 • Terörist ciltleri
 • Nefret grupları ile alakalı cilt (KKK,v.b)
 • Diğer tür rahatsız edici ciltler veya pelerinler
Disguise oyuncuları ifşalamak
Disguise olarak saklanmış bir oyuncunun gerçek ismini ortaya çıkarmak yasaktır.

İllegal takım yasak
FFA'da takım olmak ve truce yapmak (Spawn'ın dışında birbirini vurmadan yan yana durmak, birlikte haritada yanyana koşmak, haritanın dışına çıkmak için ya da herhangi bir yere ulaşmak için birbirine yardım etmek yasaktır ve illegal takım olarak değerlendirilir) yasaktır. Survival Games'de takım sınırı en fazla 3 kişi ile sınırlıdır, bunun üstüne çıkmakta yasaktır. Bu kural ''Custom SG'' de geçerli değildir.

ÖNEMLİ
Cezalandırıldığınız sebebin ciddiliğine bağlı olarak size ikinci bir şans verilebilir. Forumlardan bir itiraz oluşturun ve senior yetkili ekibi cezalandırılmanız ile ilgili bir karar verir.

FORUM KURALLARI

Bütün genel kurallar geçerlidir

Yukarıda bahsedilen sunucu kuralları forumlarda da geçerlidir.

Lüzumsuz bumping yapmayın
Gönderinizin bahsedilen forumda en üstte olması için birden fazla kez paylaşmayın. Bu sadece başlığın gereksiz gönderilerle dolmasına sebep olur, aynı zamanda, gündemdeki gönderileri kirletir ve kullanıcıları rahatsız eder. Özellikle de gündemdeki gönderileri arayan kullanıcıları.

Nekro-gönderi paylaşmayın
Nekro gönderi, diğer ismiyle grave-digging, anlamı son 30 gün içinde herhangi bir etkileşim almamış gönderinin tekrar paylaşım yapılmasıdır. veya ''ölümden geri döndürülmesi''. Eğer bir gönderi necropost'lanır ise bir yetkili bunu fark eder etmez gönderi kilitlenilir ve kullanıcı yaptığı ihlalden dolayı uyarılır.

Bir postu iki kez paylaşmayın / doubleposting
Double-posting, kullanıcının bir mesajı bir profilde veya başlık altında birden fazla kez paylaşması, veya kullanıcının ilk mesajı paylaşır paylaşmaz diğer mesajları göndermesidir. Eğer paylaştığınız mesajı düzenlemek isterseniz sol aşağıdaki ''edit'' butonunu kullanabilirsiniz, aksi taktirde bir yetkili gönderileri tek bir başlık altında birleşmeye çalışır ve istenmeyen gönderi silinir.

Alakasız gönderi paylaşmayın
Gönderinize dikkat çekmek için paylaşılan gereksiz mesajlar silinir.

Uygun avatarları kullanın
Uygunsuz avatarları kullanamazsınız. Uygunsuz ve istenmeyen içeriklere yukarıdan erişebilirsiniz.

Gönderileri uygun başlık altında paylaşın
Eğer bir gönderiyi alakasız başlık altında paylaşırsanız, bir yetkili en kısa zamanda gönderinizi doğru başlık altına taşır.

Kimlik hırsızlığı
Sahte hesap oluşturup başka insanlar gibi davranmak yasaktır.

DISCORD SUNUCU KURALLARI

Tüm genel kurallar geçerlidir
Yukarıda belirtilen genel kurallar Discord sunucumuz için geçerlidir.

Mantıklı bir isim kullanın
Kendinizi (tercihen forumunuz veya Minecraft adınız) kolayca tanımlayan bir isim kullanmanız önerilir.

Sürekli kanal değiştirmeyin
Lütfen kanal değiştirmeyi spam haline getirmeytin çünkü yalnızca bu kanallarda bulunan kullanıcıları değil, bir bütün olarak Discord sunucusununda da bug oluşabilir.

Uygunsuz profil resimleri koymayın
Uygunsuz profil resmi koymamalısınız. Uygunsuz içerik olarak kabul edilenlerin tam listesi yukarıdaki genel kurallar bölümünde yazılmıştır.

Soundboard kullanmayın
Birini sinir edebilecek veya rahatsız edebilecek yüksek ses veren uygulamalar kullanmayın.

Mors kodu kullanmayın
Herkesin Mors kodunun nasıl çalıştığını bilmediği için ve bazı kullanıcıları rahatsız edebileceği için bundan uzak durun.

Yetkili kanalları ile ilgili olarak
Eğer yetkili ekibimizin bir üyesi değilseniz, sizinle birlikte yetkili olmadan aşağıdaki kanallardan herhangi birinde yer alamazsınız:

 • Sr.Yetkili kanalları
 • Yetkili kanalları
 • Toplantı odaları
Bu kanallardan birinde sizinle birlikte bir yetkili olmadan bulunursanız, kanaldan atılırsınız.

PREMIUM UYE KURALLARI

Genel kuralların hepsi geçerli
Premium üyelerde kurallara saygı durmak zorundadır. Premium üyeler asla diğer oyunculardan ayırt edilmez, aynı muameleyi görür.

Özelliklerinizi kötüye kullanmayın
Bağışçı üyeler asla özelliklerini kötüye kullanmamalıdırlar. (Örnek: sırf rastgele oyuncuları lobiden atmak için dolu odaya girmek vb.)

Geri ödeme yapılmaz
Hiçbir şart altında sunucu geri ödemede bulunmaz, yanlış paketi almış olmanız, üyeliğe sahipken sunucudan uzaklaştırılmış olmanız veya premium üyeliği artık istememeniz, gönderdiğiniz para üstüne tartışmanız yasaktır.

Web mağazasında şartlar ve koşullar geçerlidir
Satın alma işleminizi onaylamadan önce web mağazamızda listelenen tüm şartlar, kurallar ve koşullar platformlarımızda da uygulanmaktadır.

IZIN VERILEN MODLAR

Sunucumuzda kullanabileceğiniz istemci modlarının listesi aşağıdadır. Bir mod bu listede değilse, bir yetkiliye danışmadan kullanmayın. Geri bildirim forumuna bir ileti göndererek yetkililerin bu listeye eklemesini önerebilirsiniz.

 • Modloader
 • Forge Modloader
 • AntiSteve
 • Optifine
 • Show Durability
 • TooManyItems // NotEnoughItems
 • Better Animations/Better Horses etc. (estetiği etkileyen fakat oynanışa etkisi olmayan modlar)
 • Oyuncuları göstermeyen herhangi bir Minimap modu
 • Shaders Modu
 • Better-Sprint Modu
 • Gelişmiş HUD
 • Mob Dismemberment
 • MatMos Sounds Modu
 • Yakınlaştırma Modu
 • TwitchTV Chat Modu
 • Toggle Sneak, Sprint Modu
 • MC Capes Modu
 • ItemPhysics Modu
 • Blocks3D Modu
 • 5zig Modu
 • Bspkrs Modu
Minecraft istemcileri kullanmanıza izin verilir. (Badlion, Lunar, PvPLounge, Bat Mod, Cheatbreaker, Hyperium, ve benzeri)

Sorumluluk Reddi : BackPlay yetkili ekibi, burada listelenmiş olsun ya da olmasın, bu yazıdaki her bir kötü niyetli suçu izleyip yukarıda bahsedilmeyenlerden bağımsız olarak, yetersiz görülen her türlü suça karşı ceza verme hakkını saklı tutar. Bu liste, İdarenin onayı ile herhangi bir zamanda değiştirilebilir ve / veya güncellenebilir.

- BackPlay Administration & @Absentis
-Translation by @Addy & @Doruk @erdee
 
Status
Not open for further replies.

Discord server

Members online

Forum statistics

Threads
12,762
Messages
36,552
Members
9,093
Latest member
LupitaFair